Paylaşım Uygarlığı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşım Uygarlığı

11 Nisan 2008 17:41'den Beri...

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaOyunlarSohbetOkey OynaKayıt OlCanli TVGiriş yap

2 posters
YazarMesaj
BySaGo
Moderetör
Moderetör
BySaGo

Erkek Mesaj Sayısı : 202
Ruh Halim : avatar sezon 3 anlatım Ac10
Takımım : avatar sezon 3 anlatım Gs190510
Yarışma Puanım : 2

MesajKonu: avatar sezon 3 anlatım   avatar sezon 3 anlatım Icon_minitimePaz Haz. 08, 2008 11:39 am

Kitap 3 : Ateş

İlk bölümde Aang kendini saçları uzamış sırtı yaralı ve bir ateş ulusu gemisi içinde bulur. Hemen korkarak etrafta koşmaya başlar. Ama anlar ki gemi ateş ulusundan çalınmıştır. İçinde en iyi dostları vardır. Ba Sing Se'yde olanlardan kendini sorumlu tutmakta ve dünyayı tek başına kurtarma gibi saçama fikirlere kapılmıştır. Sonra ateş ulusuna giderler.Yeni kıyafetler giyerler. Toprak Krallığı kolonilerinden gelmiş gibi davranırlar. Aang yanlışlıkla bir okul üniforması kıyafeti giymiştir. Bu yüzden sokağın ortasında askerler onu alıp okula götürürler. Aang okulda bir kızla tanışır. Kız Aang'den hoşlanır ama Aang hâlâ Katara'ya aşıktır. Aang bir gün Avatar Roku ile Ateş Kralı Sozin arasında neler geçtiğini öğrenir. Sonra Kara Güneş Günü ile ilgili planları uygulamak için gerken bölgeye gitmeye başlaralar. Sokka kılıç kullanmasını öğrenir. Katara istemeden kan bükmeyi öğrenir.Kara Güneş Günü'nde saldırıya başlarlar.İlk olarak amaçları büyük ateş volkanının tepesini ele geçirmektir. Tutulma anında ise ateş kralını yakalamış olmayı umarlar. Ama işler bekledikleri gibi olmaz. Ateş Ulusu'nun tutulmadan haberi vardır.Bu yüzden ateş kralı kaçmıştır. Tutulma anı gerçekleşir. Zuko o sırada babasıyla konuşur. Ona AVATAR'ın tarafına geçtiğini söyler. Babası ona yıldırım fırlattığında yıldırımı tutup geri bırakmış ilk yıldırımını bükmüş olur. Ardından Avatar Takımı Batı Hava Tapınağı'na giderler. Zuko'da peşlerinden gelir onlarla konuşur. Ama Ba Sing Se'yde olanlardan sonra kabul edilmez. Sonra bir adam onlara saldırdır. Zuko hayatlarını kurtarır (3. kitap 12. bölüm). Ardından Aang'e ateş bükmeyi öğretmesi için kabul edilir. Ama fark eder ki artık içinde nefret ve öfke olmadığı için ateş bükme yeteneği gider. Güneş Savaşçıları'nın yanına giderler. 2 ejderha sayesinde Aang ve Zuko ateş bükmeyeyi nefret kullanmadan başarırlar (3. kitap 13. bölüm).3. sezon 14. bölümde Sokka babasını kurtarmak için "kaynayan kaya"isimli bir hapishaneye gider.Zuko da onunla gelir.Gardiyan kılığına girerler.İlk önce Suki'yi bulurlar.Ardından Sokka'nın babasının getirildiği anda bölüm biter. 3. sezon 15. bölüm 14'ün devamıdır.Bu bölümde Zuko tutuklanır.Bu sırada Mei Zuko'yu görmeye gelir. Zuko ona gerçekleri anlatır.Mei ise karşı çıkar.Buı sırada Zuko kaçar.Azula bu hapishaneye gelmiştir. Suki bu sırada hapishane müdürünü esir alır ve kaçarlar.Bir büyük teleferiğe binerler.Kaçaraken Azula ve Ty-Lee gelir.Bir süre savaşırlar.Gardiyanlar teleferiği durdurur.İpini keserlerken Azula ve Ty-Lee kaçar.Bu sırada Mei iplerin kesilmesini önler.Azula sinirlenir.Aşağı indiğinde Mei yakalanır.Azula on abağırır.Mei Zuko'yu seviyorum ve onun ölmesini istemiyorum gibi şeyler söyler.Azula aşırı dercede sinirlenir.Ona tam bir yıldırım atacakken Ty-Lee Azula'yı felç eder.Hemen Mei'nin yanına koşar.O anda askerler ikisinin etrafını sarar ve tutuklarlar.Azula bu ikisinin yüzünü bir daha görmek istemediğini söyler.Böylece Ozai'nin Melekleri dağılmış olup,Mei ve Ty-Lee iyiliğin yolunu bulmuş olur.Sokka ve diğerleri Batı Hava Tapınağı'na dönerler ve bölüm biter.
karainka
Yönetici
Yönetici
karainka

Erkek Mesaj Sayısı : 356
Ruh Halim : avatar sezon 3 anlatım Psikop10
Takımım : avatar sezon 3 anlatım Fb190710
Yarışma Puanım : 4

MesajKonu: Geri: avatar sezon 3 anlatım   avatar sezon 3 anlatım Icon_minitimePaz Haz. 08, 2008 11:56 am

Bu yarım ama devamıda var ama çizgifilmi yok Very Happy Very Happy
http://ejderkani.forumdayiz.biz

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-