Paylaşım Uygarlığı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşım Uygarlığı

11 Nisan 2008 17:41'den Beri...

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaOyunlarSohbetOkey OynaKayıt OlCanli TVGiriş yap

YazarMesaj
BySaGo
Moderetör
Moderetör
BySaGo

Erkek Mesaj Sayısı : 202
Ruh Halim : avatar sezon 2 anlatım Ac10
Takımım : avatar sezon 2 anlatım Gs190510
Yarışma Puanım : 2

MesajKonu: avatar sezon 2 anlatım   avatar sezon 2 anlatım Icon_minitimePaz Haz. 08, 2008 11:38 am

Aang su bükmeyi öğrendiği için Bumi'nin yanına gidip toprak bükmeyi öğrenmesi gerekiyodu. Avatar Roku onunla temasa geçti ve Avatar halinin tüm inceliklerini ona anlattı. Sonra Omashu'ya gittiler ve Ateş Ulusu tarafından işgal edildiğini gördüler. Orada Azula ve arkadaşlarıyla savaştılar. Sonra Aang Bumi'yi bulup onunla konuştu. Beni burada bırak ve git dedi, Bumi. Aang mecburen gitti. Bir toprak bükme öğretmeni ararken Toph Bei Fong adındaki kör bir kızla tanıştılar. Kördü ama çok güçlü bir toprak bükücüydü. Ayaklarıyla yerdeki titreşimleri hissederek normal birinden daha iyi görüyordu. Toph Aang'e toprak bükmeyi öğretmeyi kabul etti.2. kitap 9. bölümde Aang,havanın zıttı olan toprak bükmeyi birazcık zorlansa da öğrenmeye başardı. 2.kitap 10. bölümde bir kütüphane buldular. Bu kütüphanede ateş bükücülerin tam bir güneş tutulması sırasında güçlerini kaybettiğini öğrendi. Ama o sırada kum bükücüler Appa'yı kaçırdı. 2. sezon 17. bölüme kadar da aradılar. Bu bölümde Appa'yı buldular. Bir yerde kilitliydi. Onu Zuko serbest bırakmıştı. Bu onun iyilik yolunda attığı ilk adımdı. Ardından Avatar takımı Toprak Kralı'nın yanına gitti. Aslında toprak kralı bir kuklaydı. Ama kendisi bunu bilmiyordu. Long Feng ondan 100 yıldır bir savaşın sürdüğünü sakladı. Ama Avatar takımı kralın gözlerini açtı ve Long Feng tutuklandı. Ozai'nin Melekleri (Azula, Ty-Lee ve Mei) Kyoshi Savaşçıları'nı yenip onların kıyafetlerini giyip toprak krallığı sarayının içine sızdılar. Aang bir Guru'nun kendisine Avatar Hali'ni kontrol etmeyi öğreteceğini yazmıştı. Toph'a da annesinden bir mektup gelmişti. Ba Sing Se'yde olduğunu ve kızını görmek istediğini yazmıştı. Sokka ve Katara'da babası ve askerlerinin bir geçidi koruduklarını öğrendi. Sokka babasının yanına, Toph annesine, Aang Guru'yla tanışmak için Doğu Hava tapınağı'na, Katara'da sarayda kalarak savaş planı yapmak için generallerin yanına gitti. Sokka babasını gördüğüne çok sevindi, babası da oğlunu gördüğüne. Aang de Guru'yla çalışmalara başladı. Ama Toph'un annesi gelmemişti. Bu Toph'un babasının kızını evine getirmesi için tuttuğu adamların hazırladığı bir tuzaktı, Toph'u metal bir kafese hapsettiler. O sırada Ozai'nin Melekleri ve Dai Li, Katara'yı bir yeraltı hapishanesine kapatmışlardı. Aang'de tam Avatar Hali'ne istediği bir anda geçicekken bunu hissetti ve ustalaşmadan gitti. Toph da bütün enerjisini toplayıp Metal bükmeyi başardı ve oradan kaçtı. Aang Sokka'yı bulduu. Beraber giderlerken Toph'u da yanlarına aldılar. Eve gittiklerininde Katara'nın kaçırıldığından emin oldular. O sırada Zuko da kaçırılmıştı. Iroh yardım istemek için Avatar Takımı'nın yanına gitti. Toph'la bir defasında karşılaşmış, ona öğütler vermişti. Toph sayesinde yardım isteği kabul edildi. Azula darbe planını başlatmıştı. Sokka ve Toph toprak kralını uyarmaya gittiler. Ama yakalandılar. Iroh ve Aang ise Katara'yı ve Zuko'yu kurtarmaya gitti. Toph metal bükmesiyle Sokka, Toprak Kralı ve Toph kaçtılar. Katara Zuko'ya bağırır çağırır. Zuko ona hiçbişey bilmediğini ve değiştini söyledi. Katara onun yüzündeki yarayı iyileştirecekken Aang ve Iroh geldi. Iroh ve Zuko ordan gittiler. Azula geldi. Aang ve Katara Azula'yla uzun süre kapışıtı. Tam Aang ve Katara, Azula'yı köşeye sıkıştırmışken Zuko oraya geldi ve ortaya bir ateş topu gönderdi. Bir Aang'e bir Azula'ya baktı. Sonra Aang'e saldırmaya başladı. Bir süre kapıştılar. Katara Zuko'ya: "Değiştiğini sanmıştım" dedi, Zuko ise: "Evet değiştim" diye cevap verdi. Savaş böyle uzadı gitti. Sonra Dai Li askerleri geldi. Aang ve Katara ayrı köşelerde sıkıştırıldılar. Aang isteyerek Avatar Hali'ne geçti. Katara'nın yüzünde bir gülümse belirdi. Adeta "kurtulduk" şeklinde bir ifadeydi. Ama Azula Aang'i yıldırımıyla çarptı. Aang yere düştü. Iroh geldi ve Katara'ya: "Siz kaçın ben onları oyalarım" dedi. Katara, Aang'i alarak kaçtı. Sokka, Toph ve Toprak Kralı'yla birlikte Appa'ya binerek kaçtılar. Iroh tutuklandı. Toprak Krallığı Düştü ve 2. sezon bitti.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-