Paylaşım Uygarlığı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşım Uygarlığı

11 Nisan 2008 17:41'den Beri...

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaOyunlarSohbetOkey OynaKayıt OlCanli TVGiriş yap

YazarMesaj
BySaGo
Moderetör
Moderetör
BySaGo

Erkek Mesaj Sayısı : 202
Ruh Halim : avatar anlatım sezon 1 Ac10
Takımım : avatar anlatım sezon 1 Gs190510
Yarışma Puanım : 2

MesajKonu: avatar anlatım sezon 1   avatar anlatım sezon 1 Icon_minitimePaz Haz. 08, 2008 11:37 am

Kitap 1 : Su

100 yıl içinde Ateş Ulusu savaşı kazanmaya çok yaklaşmıştı. Herkes Avatar'lık döngüsünün kırıldığını düşünüyordu. Ama Güney Kutbu'nda yaşayan Katara ve Sokka adında iki kardeş Aang'i buz dağından çıkardılar. Zuko'yla savaştılar ve Aang'e su bükmeyi öğrenmesi için Kuzey Kutbu'na doğru yolculuğa çıktılar. İlk olarak Güney Hava Tapınağı'na gittiler. Sonra da Kyoshi Adası'na gittiler. Kyoshi denen kadın Roku'dan önceki Avatar'dı. Sokka orada Suki adında bir kıza aşık oldu. Ama sonra ordan gitmek zorunda kaldılar.

1. sezon 5.bölümde Aang eski arkadaşı Bumi'yle karşılaştı. Ama onun Bumi olduğunu anlayamadı. Bumi ona testler yaptı, kim olduğunu söyledi. Bumi çok güçlü bir toprak bükücüydü. Ona su bükmeyi öğrendikten sonra geri dönüp toprak bükme dersleri alacağını söyledi. 1.sezon 8. bölümde Aang Avatar Roku'yla temas kurdu ve ateş bükücülerin neden bu kadar güçlü olduğunu anlattı. Sebebi Sozin kuyruklu yıldızıydı. Bu kuyruklu yıldız yaz sonunda tekrar gelecek ve ateş bükücülere muazzam bir güç verecekti. Onları Avatar bile durduramayacaktı. Bu yüzden yaz sonuna kadar 4 elementte ustalaşmalıydı. Bir kaç bölüm sonra ateş kralını sevmeyen bir ateş bükme hocası buldular. Adı Jeong Jeong'du. Aang'e ateş bükmeyi öğretmeyi kabul etti. Ama Aang yanlışlıkla Katara'nın ellerini yaktı, Katara o sırada iyileştirme gücünü keşfetti. Bunu nadir su bükücüler yapabiliyorudu.1. sezon 9. bölümde Jet ve Özgürlük Savaşçıları'yla tanıştılar.Katara Jet'ten hoşlanmıştı.Ama Jet'in Ateş Ulusu'ndan kurtulmak uğruna masumları bile feda edebileceğini gören Aang,Katara ve Sokka onu durdurup gittiler.

1 sezon 13. bölümde Aang Zhao tarafından kaçırıldı. Ama biri onu kurtarmaya geldi. Bu Mavi Ruh'tu. Aang'i kurtardı ve kaçtılar. Kaçarken maskesine bir ok isabet etti. Maskesi yüzünden düştü, bu Zuko'ydu! Aang onuda alıp kaçtı. 1. sezon 14. bölümde bir kahinle tanıştılar. Kahin Katara'ya çok güçlü bir bükücüyle evleneceğini söyledi. Bu durum onun Zuko'mu yoksa Aang'le mi evleneceği konusunda düşündürmeye başladı. Bir iki hafta sonra Kuzey Kutbu'na vardılar. Orada Aang'le Katara su bükme dersleri aldılar. O sırada Amiral Zhao büyük bir saldırı planlıyordu ve Zuko'nun da öldüğünü sanıyordu. Aynı zamanda Sokka kabilenin prensesi olan Yue'ye aşık oldu, Yue'de Sokka'ya. Ama sonra Zhao saldırdı. Ay ruhunu yaraladı. Yue'nin doğumunda ay ruhu sayesinde doğmuştu. Yue ay ruhuna canını vererek ay ruhunu kurardı. Bundan önce Aang Avatar haline geçip, Ateş Ulusu donanmasını yerle bir etti. Zhao'yu avatar halindeyken öldürdü. O sırada da Ateş Kralı Ozai, kızı Azula'ya Avatar'ı, Zuko'yu ve amcası Iroh'u durdurması için görev verdi. Böylece ilk sezon bitti.Ayrıca prens zuko ölmeden önce Zhaoyla dövüşüyordu.ama Aang Zhao'yu öldürürken Zuko bir jest yaparak onu kurtarmaya çalışmıştır

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-