Paylaşım Uygarlığı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşım Uygarlığı

11 Nisan 2008 17:41'den Beri...

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaOyunlarSohbetOkey OynaKayıt OlCanli TVGiriş yap

yarım tonluk domuz

3 posters
YazarMesaj
TeChNoLogY_
Yönetici
Yönetici
TeChNoLogY_

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Halim : yarım tonluk domuz Cilgin10
Yarışma Puanım : 2

yarım tonluk domuz Empty
MesajKonu: yarım tonluk domuz   yarım tonluk domuz Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 12:34 pm

Tokat'ın Turhal ilçesinde av turizmine katılan bir Alman turistin vurduğu yaklaşık yarım on ağırlığındaki domuz, görenlere hayrete düşürdü. Tokat ve Türkiye rekoru sayılacak büyüklükteki domuz 2,10 santim boyunda,

Tokatta çiftçilerin korkulu rüyası olan ve vatandaşlar arasında vücudlarında kene taşıdığı ve tarlalarına zarar verdikleri için öldürülen yaban domuzları ile mücadeleleri devam ediyor.

Tokat İl Çevre Ve Orman Müdürlüğü Doğa Koruma Ve Milli Parklar Mühendisliği'ne bağlı devlet avlaklarından biri olan Çaylı Köyü kırsalına av turizmi için turist grupları getiren Gönye turizm seyahat acentesi bugüne kadar gerçekleştiremedikleri geniş bir av operasyonunu başlattılar. Tokat il Çevre ve Orman Müdürlüğü denetiminde hafta içinde rutin olarak yapılan ve dün sabaha karşı 04: 30 saatlerinde 5 avcı turist ile 5 kılavuz ve tercüman ile düzenlenilen av ‘da şuana kadar vurulmamış bir domuzun vurulmasıyla operasyonu sonuçlandırdılar. Avcı grubu tarafından görülen domuz, dürbünlü ve yivli uzun namlulu av tüfeği ile uzak mesafeden kafasından tek kurşunla vurularak öldürüldü.

Domuzu vuran Alman vatandaşı Hubert Schneider, Tercüman Erol Ak’ın aracılığıyla şunları dile getirdi: “ Ben o kadar ava katıldım ama bunun gibi domuz görmedim. Zaten ilk gördüğümde onu büyükbaş hayvanlarından sandım ama silah dürbünüyle daha dikkatli baktığımda bu hayvanının domuz olduğunu anladım. Ve çok heyecanlandım. Sonra silahıma sarıldım ve yerini tespit ettikten sonra kafasına nişan aldım. Uzaklık mesafesinin Tahmini 120 metre olduğunu düşünüyorum. Ve bu avı gerçekleştirdiğim için mutluyum. Alman vatandaşlarına Turhal’da domuz avının çok verimli olduğunu söyleyeceğim.”

Almanya’da sigorta şirketinde çalışan Hubert Schneider vurduğu domuz ile hatıra fotoğrafı çekti. Grup daha sonra avın tescil edilmesinde kullanmak için domuzun çene kemiklerini aldılar.

ayıp olmazsa çüş yani

ALINTIDIR...
Hip-Hop Life
Üye
Üye
Hip-Hop Life

Erkek Mesaj Sayısı : 20
Ruh Halim : yarım tonluk domuz Soguk10

yarım tonluk domuz Empty
MesajKonu: Geri: yarım tonluk domuz   yarım tonluk domuz Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 12:50 pm

paylaşım için saol yarım tonluk domuz ilgimi çekti
TeChNoLogY_
Yönetici
Yönetici
TeChNoLogY_

Erkek Mesaj Sayısı : 512
Ruh Halim : yarım tonluk domuz Cilgin10

yarım tonluk domuz Empty
MesajKonu: Geri: yarım tonluk domuz   yarım tonluk domuz Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 3:57 pm

bişi deil
Megas XLR
Yardımcı Üye
Yardımcı Üye
Megas XLR

Erkek Mesaj Sayısı : 55
Ruh Halim : yarım tonluk domuz Kaygil10
Takımım : yarım tonluk domuz Fb190710

yarım tonluk domuz Empty
MesajKonu: Geri: yarım tonluk domuz   yarım tonluk domuz Icon_minitimeC.tesi Mayıs 10, 2008 11:09 pm

Hip-Hop Life demiş ki:
paylaşım için saol yarım tonluk domuz ilgimi çekti

Ewet yaw :S

yarım tonluk domuz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-